SKLEPY: 14 621 00 16 - 14 622 46 95 | SERWIS / SKP: 14 625 95 25 sklep@tarland.com.pl

Serwis klimatyzacji

UMÓW SIĘ TELEFONICZNIE NA WIZYTĘ W SERWISIE

tel. 14 625 95 25 – kom. 604 190 054

W naszej ofercie m.in.:
  • obsługa klimatyzacji
  • odkażanie / odgrzybianie
  • sprawdzenie szczelności
  • wymiana filtrów
  • wymiana poszczególnych podzespołów
  • naprawa

Dokuczliwe, częste bóle gardła, katar i pieczenie oczu mogą być oznaką infekcji i reakcji alergicznych spowodowanych przez zanieczyszczoną klimatyzację. Inną wskazówką, która powinna zaniepokoić kierowcę jest mokra plama zbierająca się pod samochodem, której przyczyny należy szukać w zapchanym przewodzie skraplania parownika.

Mimo stosowania wysokiej jakości filtrów kabinowych, po pewnym czasie na parowniku, w miejscu schładzania powietrza, zaczyna zbierać się warstwa materii organicznej, która w połączeniu z wilgocią staje się doskonałym środowiskiem do rozwoju drobnoustrojów. Stąd właśnie bierze się nieprzyjemny zapach pleśni w kabinie samochodu. Najbardziej niebezpieczne z nich są grzyby- ich zarodniki należą do najsilniejszych alergenów.

Aby nie narażać zdrowia pasażerów i zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii, konieczna jest regularna  i dokładna dezynfekcja klimatyzacji. Układ nawiewowy klimatyzacji samochodowej – według fachowców –  powinien być odkażany przy najmniej raz w roku. Najlepiej jednak dokonać tego dwukrotnie – na początku wiosny oraz jesieni. Dzięki temu unikniemy drogich kosztów związanych z zaniedbaniem klimatyzacji.

Proponujemy dwa sposoby dezynfekcji układu:

  • metoda chemiczna – zastosowanie dezynfekujących preparatów chemicznych, aplikowanych do wnętrza samochodu za pomocą specjalnej sondy; środki chemiczne unieszkodliwiają grzyby, pleśnie, zarazki oraz niwelują nieprzyjemne zapachy;
  • ozonowanie – zastosowanie generatora ozonu pracującego w zamkniętym samochodzie; ozon (O3) dzięki silnemu działaniu utleniającemu zabija pleśnie, grzyby, roztocza, bakterie, wirusy oraz niweluje nieprzyjemne zapachy; zastosowanie ozonu jest bezpieczne, skuteczne i znacznie zdrowsze niż chlorowanie,  nie pozostawia drażniącego zapachu środków chemicznych.

Szanowni Klienci, w trosce o zachowanie wysokiej jakości obsługi Klientów przygotowaliśmy dla Państwa krótką anonimową ankietę, która pozwoli nam poznać ważne dla nas opinie na podstawowe kwestie związane z działaniem naszego serwisu samochodowego.

SERWIS / STACJA KONTROLI POJAZDÓW
ul. Klikowska 101c
33-102 Tarnów
tel. 14 625 95 25
kom. 604 190 054
Godziny otwarcia:
pn – pt : 7:00 – 19:00
sobota: 8:00 – 14:00
e-mail: tarland.warsztat@gmail.com