SKLEPY: 14 627 43 52 - 14 622 46 95 | SERWIS / SKP: 14 625 95 25 sklep@tarland.com.pl

Centra

Centra – gama akumulatorów Exide stworzona z myślą o rynku wtórnym (AM). Wiele zastosowanych rozwiązań ma swoje korzenie w produktach Exide dostarczanych na pierwsze wyposażenie (OE) największym producentom aut. Odznaczają się ponadprzeciętną wydajnością i są odpowiedzią na nadchodzące zmiany na rynku pojazdów osobowych.


AKUMULATORY DO SAMOCHODÓW OSOBOWYCH:

CENTRA Start-Stop AGM
Akumulatory dostosowane do samochodów z systemem Start-Stop i/lub z systemem hamowania rekuperacyjnego. Sprawdzą się także na łodziach oraz w innych zastosowaniach, bazujących na inteligentnych układach oszczędzania paliwa.
CENTRA Start-Stop EFB
Akumulatory dostosowane do samochodów z systemem Start-Stop, systemami hamowania regeneracyjnego ORAZ innymi, zaawansowanymi technologiami redukującymi zużycie paliwa .
Centra Futura Carbon Boost
Akumulatory przeznaczone do bogato wyposażonych aut z mocnymi silnikami i wymagającymi instalacjami elektrycznymi. Zastosowanie w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz w ruchu miejskim. Dzięki zastosowaniu opatentowanych dodatków węglowych ładują się do 1,5 raza szybciej.
Centra Plus
Wszechstronny akumulator do standardowego użytkowania.
Centra Standard
Ekonomiczne rozwiązanie do aut z podstawowym wyposażeniem.
Ważne!
Nigdy nie używaj tradycyjnych akumulatorów w autach z systemem Start-Stop. Układ napędowy samochodów Start-Stop działa zupełnie inaczej niż jego odpowiednik w standardowych pojazdach.

Akumulatorów Start-Stop można także używać w tradycyjnych samochodach, szczególnie w  intensywnie używanych pojazdach jak taksówki, karetki pogotowia i policyjne radiowozy, które wymagają akumulatorów o podwyższonej odporności na pracę cykliczną.  Dotyczy torównież samochodów z bogatym wyposażeniem elektrycznym oraz pojazdów używanych głównie w ruchu miejskim. Akumulatory AGM lub EFB mają cztero-, trzykrotnie większą wytrzymałoś na pracę cykliczną (w porównaniu ze standardowymi akumulatorami).

Pobierz PDFKatalog akumulatorów do pojazdów osobowych

AKUMULATORY DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH:

CENTRA Expert HVR®
Akumulatory dostosowane do  najbardziej wymagających, dużych pojazdach użytkowych. Doskonale nadaje się do stosowania w pojazdach wyprodukowanych po roku 2000 lub w jakichkolwiek starszych, intensywnie użytkowanych pojazdach.
CENTRA Professional Power
Uniwersalny i solidny akumulator do stosowania w dowolnym typie regularnie
eksploatowanych samochodów, pojazdów rolniczych lub budowlanych.
CENTRA Professional
›› Przeznaczony do pojazdów użytkowych wyprodukowanych przed rokiem 2000.
Doskonały do wszystkich regularnie użytkowanych pojazdów.

Aby uniknąć sytuacji, w której akumulator odmawia posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie oferujemy Klientom naszych sklepów darmowy test akumulatora testerem Exide. Akumulatory zaleca się wymieniać co 4 lata lub wcześniej – w przypadku uzyskania negatywnych wyników testów. Testery pozwalają testować akumulatory zwykłe, bezobsługowe oraz żelowe. Urządzenie bada także 12-woltowe rozruszniki i alternatory – elementy, które bezpośrednio współpracują z akumulatorem. Tester wyświetla wyniki w ciągu kilku sekund. Wynik badania może zostać wydrukowany za pomocą wbudowanej drukarki. Na życzenie Klienta, możemy również dodatkowo sprawdzić akumulator (dobrze naładowany i wyciągnięty z samochodu) tradycyjnym przyrządem obciążeniowym.

W nowych samochodach coraz częściej informacja o konieczności wymiany akumulatora sygnalizowana jest na desce rozdzielczej pojazdu. Przy wymianie akumulatora informacja ta nie znika automatycznie, stąd potrzeba odznaczenia w systemie pojazdu dokonania operacji wymiany. Nasz serwis wyposażony jest w specjalistyczne urządzenia konfigurujące do wymiany akumulatorów, które pozwalają sprostać wymogom rozwijającego się rynku motoryzacji.

Pobierz PDFKatalog akumulatorów do pojazdów ciężarowych

Oferujemy wszechstronną gamę akumulatorów oraz wsparcie przy wyborze najlepszego rozwiązania do konkretnego pojazdu.

SKLEP:
ul. Pracy 9
33-100 Tarnów
tel. 14 621 00 16
Godziny otwarcia:
pn – pt : 8:00 – 17:00
sobota: 8:00 – 13:30
e-mail: sklep@tarland.com.pl
SKLEP:
ul. Nowy Świat 39
33-100 Tarnów
tel. 14 622 46 95
Godziny otwarcia:
pn – pt : 8:00 – 17:00
sobota: 8:00 – 13:30
e-mail: sklep@tarland.com.pl
SERWIS / STACJA KONTROLI POJAZDÓW
ul. Klikowska 101c
33-102 Tarnów
tel. 14 625 95 25 kom. 604 190 054
Godziny otwarcia:
pn – pt : 7:00 – 17:00
sobota: 8:00 – 12:00
e-mail: tarland.warsztat@gmail.com