SKLEPY: 14 627 43 52 - 14 622 46 95 | SERWIS / SKP: 14 625 95 25 sklep@tarland.com.pl

ZBIERAMY ZAKRĘTKI DLA MATEUSZKA

Akcja zbiórki plastikowych zakrętek trwa nadal. Jeżeli w dalszym ciągu chcą Państwo wesprzeć Mateusza zebrane przez Państwa zakrętki można oddawać w Tarnowie:

– w sklepie motoryzacyjnym „Tarland”  – ul.Pracy 9

– w Gabinecie Rehabilitacji „Tarland” – ul. Starodąbrowska 4.

Zebrane zakrętki są skupowane przez firmę recyklingową, a całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na opłacenie kolejnych turnusów rehabilitacyjnych oraz potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Chłopcy z dystrofią Duschenne’a są chorzy od urodzenia. Objawy choroby dostrzegalne są jednak zwykle dopiero około 3-4 roku życia. Do tego czasu rodzice są nieświadomi, że z ich dzieckiem dzieje się coś złego. Choroba jest spowodowana błędem genetycznym. W efekcie tego błędu nie tworzy się biało zwane dystrofią, które u zdrowego człowieka spełnia bardzo ważna funkcję, chroni mięśnie przed rozpadem. Uszkodzenie łańcucha tworzącego to białko powoduje, że mięśnie rozpadają się co w konsekwencji prowadzi do utraty zdolności poruszania kończynami, niewydolności oddechowej oraz do rozpadu mięśnia sercowego. Dzieci cierpiące na dystrofię Duschenne’a przestają samodzielnie chodzić około 10 roku życia a umierają około 20. Do tej pory nie odkryto lekarstwa na tą bezwzględną chorobę, która prowadzi do kalectwa a następnie do śmierci. Ważne jest jednak utrzymanie organizmu w jak najlepszej kondycji. Codzienna rehabilitacja, zajęcia na basenie, podawanie odpowiednich suplementów, właściwie dobrana dieta, właściwe obuwie, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne wszystko to wpływa na spowolnienie postępów choroby.

Więcej informacji o Mateuszku na stronie: www.mateuszpara.pl