Thule Motion 800 najlepszym boxem w testach niemieckiego automobilklubu ADAC 


W testach oceniano łącznie osiem boxów średniej wielkości w segmencie średnich cen. Pod uwagę brano jakość i obsługę oraz próbę bezpieczeństwa jazdy i próbę zderzeniową.

Thule Motion 800 otrzymał w teście najlepsze wyniki- uzyskując notę "bardzo dobry". Szczególną uwagę zwrócono na wygodny system mocowania z ograniczeniem momentu obrotowego, który pozwala niemal całkowicie wykluczyć błędy obsługi. Atutem okazała się także otwierającą się na obie strony pokrywa oraz dobre wyniki w testach bezpieczeństwa.

Na drugim miejscu - z ogólną notą "dobry: znalazł się Hapro Traxer 6.6, na trzecim - również z dobrą notą - Kamei 510.

Boxy  Neumann XX-Line,  Atera Cargo 830, Cartrend Exodus oraz  Rameder Black Line 580 uzyskały przeciętne wyniki i notę "zadowalający" z powodu wad związanych z obsługą oraz bezpieczeństwem.


Notę "dostateczny" przyznano boxowi Jetbag 70 Premium, w którym podczas crash testu  złamały się zaciski podtrzymujące z tyłu, a w czasie gwałtownych manewrów przesuwał się na szynach.


ADAC (niem. Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) – niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów członków (dane z czerwca 2010 r.). Jest drugim automobilklubem na świecie, po amerykańskim AAA.


Dokładne wyniki testu na stronie ADAC.