Thule projektuje, produkuje i dostarcza na rynek kompletny system współpracujących ze sobą bagażników bazowych, boxów dachowych oraz akcesoriów transportowych. Zwiększa tym samym możliwości transportowe samochodu oraz pozwala bezpiecznie przewieźć rowery, łodzie, narty czy deski surfingowe. Oferta firmy obejmuje doskonale dopasowane bagażniki do ponad 1500 modeli samochodów. Każdy produkt Thule jest łatwy w montażu, łatwy w załadunku oraz bezpieczny w eksploatacji.


Kiedy wybieramy się na urlop częstym problemem okazuje się zbyt duży bagaż.  Z jednej strony nie chcemy rezygnować z żadnej rzeczy, którą już spakowaliśmy, a z drugiej nie możemy w żaden sposób pomieścić ich w naszym samochodzie. Zaczynamy wtedy rozglądać się za odpowiednim bagażnikiem samochodowym, który pomoże nam przewieźć ekwipunek.


            Decydując się na zakup bagażnika samochodowego czy boxu, należy pamiętać o kilku zasadach.

1)      Cena bagażnika jest adekwatna do jego jakości. Tanie bagażniki które często oferowane są w supermarketach zazwyczaj wykonane są z materiałów o niskiej jakości, które szybko ulegają zniszczeniu. Lepszym wyborem jest zakup bagażnika w punktach wyspecjalizowanych. Spotkamy się tam z szeroką ofertą, którą bez problemu będziemy mogli dopasować do naszych potrzeb. Dodatkowym atutem jest możliwość przymierzenia towaru do samochodu, co znacznie ułatwi nam podjęcie decyzji. Nieoceniona okaże się także pomoc sprzedawcy, który będąc obeznany w tej dziedzinie pomoże nam dobrać sprzęt, spełniający nasze wymagania.

2)      Najlepszy okaże się bagażnik wykonany z materiałów odpornych na korozję. Najczęściej jest to aluminium, które oprócz tego, że nie rdzewieje jest także lekkie i ma estetyczny wygląd. Także śruby mocujące bagażnik powinny być wykonane z odpowiedniego materiału, najlepiej stali nierdzewnej.                                                                                                                     

3)      Bardzo istotna jest waga. Podstawowym ograniczeniem w ładowaniu bagażu na dach jest jego nośność. Z reguły producenci określają ją na 50 kg (w niektórych modelach do 75 kg). Oznacza to, że bagaż i bagażnik łącznie mogą ważyć do 50 kg.                                                                                     

4)      Przed zakupem musimy rozważyć w jaki sposób będziemy wykorzystywać bagażnik. Jeśli chcemy korzystać z bagażnika zarówno zimą jak i latem, musimy pomyśleć o zakupie belek na których będziemy mogli zamontować przystawki różnego rodzaju (kosze, boxy i uchwyty). Musimy również wiedzieć, że kupując belki ze stałymi mocowaniami do dachu, po zmianie auta będziemy musieli zakupić również cały nowy zestaw. Często belki i stopy mocujące belki do dachu sprzedawane są osobno. Dzięki temu zmiana samochodu  pociąga za sobą konieczność kupna tylko nowych stóp.

5)      Warto przyjrzeć się sposobom obsługiwania przystawek na narty. Jeżeli jesteśmy amatorami zimowych sportów powinniśmy sprawdzić czy zamki i przyciski otwierające przystawki łatwo będzie nam obsługiwać w rękawicach czy przemarzniętymi dłońmi. Można również zastanowić się nad zakupem przystawek, umożliwiających wożenie nart w pokrowcach.

6)      Atrakcyjniejszym rozwiązaniem mogą okazać się boxy (zamykane, aerodynamiczne „pudła”). Zmieszczą one nie tylko narty, ale także buty i inne potrzebne nam do wypoczynku bagaże. Są one także doskonałym rozwiązaniem przy organizacji wyjazdów letnich. Jeżeli latem chcemy przewozić ze sobą rowery lepiej wybrać wąski box. Nie zajmie on całego dachu i zostawi miejsce na rowerowe uchwyty.

7)      Kupując boxy warto przyjrzeć się zamkom i sprężynom ułatwiającym otwarcie. Cena  boxu zależna jest od ilości zamków, sposobu otwierania oraz od akcesoriów, które ułatwiają przewóz bagażu. Najważniejszą rolę odgrywa jednak tworzywo z jakiego wykonany jest box. Jak w prawidłowy sposób zadbać o box?

            Regularna pielęgnacja boxu przedłuża jego trwałość, dlatego należy pamiętać o kilku zasadach:

1)       Przed wyjazdem do myjni mechanicznej należy koniecznie zdemontować box wraz z bagażnikiem bazowym.

2)      Powierzchnię boxa należy myć starannie wodą i łagodnymi środkami myjącymi nie zawierającymi alkoholu, chlory i amoniaku.

3)     Do zamków należy używać środków smarnych w aerozolu tak, by nie nanosić ich na powierzchnie wykonane z tworzywa.

4)    Zaleca się regularne mycie boxa, szczególnie w miesiącach zimowych, silnym strumieniem wody z dodatkiem łagodnych środków myjących.

5)       Do mycia boxa o powierzchni metalizowanej nie wolno używać ostrych szczotek.
Katalog THULE 2013