Serwis klimatyzacji
Jeżeli dokuczają Ci częste bóle gardła, katar i pieczenie oczu – to mogą być one oznaką infekcji i reakcji alergicznych spowodowanych przez zanieczyszczoną klimatyzację. Inną wskazówką, która powinna zaniepokoić kierowcę jest mokra plama zbierająca się pod samochodem, której przyczyny należy szukać w zapchanym przewodzie skraplania parownika.

 

Mimo stosowania wysokiej jakości filtrów kabinowych, po pewnym czasie na parowniku, w miejscu schładzania powietrza, zaczyna zbierać się warstwa materii organicznej, która w połączeniu z wilgocią staje się doskonałym środowiskiem do rozwoju drobnoustrojów. Stąd właśnie bierze się nieprzyjemny zapach pleśni w kabinie samochodu. Najbardziej niebezpieczne z nich są grzyby- ich zarodniki należą do najsilniejszych alergenów.

 

Aby nie narażać zdrowia pasażerów i zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii, konieczna jest regularna  i dokładna dezynfekcja klimatyzacji. Układ nawiewowy klimatyzacji samochodowej – według fachowców -  powinien być odkażany przy najmniej raz w roku. Najlepiej jednak dokonać tego dwukrotnie – na początku wiosny i jesieni. Dzięki temu unikniemy drogich kosztów związanych z zaniedbaniem klimatyzacji.